Welcome to Madaniyat   Click to listen highlighted text! Welcome to Madaniyat
Ҳисобот-сайлов конференциялари олдидан семинарлар бўлиб ўтмоқда
2025 йил касаба уюшмалари фаолияти учун муҳим давр ҳисобланади, чунки жорий йилда барча бошланғич касаба уюшма ташкилотларида ҳисобот-сайлов йиғилишлари ўтказилади.
Республика Кенгаши маъсул ходимлари томонидан худудий  бирлашган қўмита раислари  иштирокида ҳисобот-сайлов конференцияларини ўтказишга бағишланган семинар ташкил этилди.
Семинар давомида иштирокчиларга “Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерацияси тизимидаги касаба уюшмалари ташкилотларида ҳисобот-сайловларни ўтказиш тўғрисида Низом” талаблари асосида ҳисобот-сайлов йигилишлари ва конференцияларини утказиш юзасидан батафсил маълумотлар берилди.
madaniyat
ТАРМОҚНИНГ РАСМАН ТАЪСИС ЭТИЛИШИ 2020 йилнинг 26 август куни Ўзбекистон таълим, фан ва маданият ходимлари касаба уюшмасининг V-Қурултойи чақирилди. Қурултойда ажралиб чиқиш йўли билан Ўзбекистон маданият, спорт ва туризм ходимлари касаба уюшмаси ташкил этиш масаласи кўрилди ва шу куни Ўзбекистон маданият, спорт ва туризм ходимлари касаба уюшмаси I таъсис Қурултойи чақирилди ва Ўзбекистон маданият, спорт ва туризм ходимлари касаба уюшмаси ташкил этилди. Ташкилотнинг Устави тасдиқланди. Касаба уюшмаси Республика кенгаши аъзолари, кенгаш раиси, тафтиш комиссияси аъзолар, тафтиш комиссияси раиси сайланди ҳамда Ўзбекистон маданият, спорт ва туризм ходимлари касаба уюшмаси Рамзи тасдиқланди.
Читайте также:
Click to listen highlighted text!